Догляд за сухою шкірою обличчя

13 Feb 2012

Суха шкіра обличчя дуже капризна. Вона реагує на холод, вітер, занадто сухе повітря в приміщенні, недостатній або надмірний догляд. До того ж вона часто дуже тонка, тому вимагає вкрай делікатного поводження. Тим не менш, доглядати за сухою шкірою достатньо просто, необхідно лише підібрати правильну програму і косметичні засоби.

Піклуватися про сухій шкірі потрібно постійно. Якщо пропустити кілька днів, вона стане шорсткою на дотик і почне лущитися. Це найбільш поширений вид протесту сухої шкіри обличчя на безліч негативних чинників. А нелюбов до холодного або занадто сухого повітря вона може позначити нерівномірним почервонінням і відчуттям постійної стягнутості.

Щоденний догляд повинен включати очищення, зволоження і ще раз зволоження шкіри. Косметичні засоби не повинні містити в своєму складі спирт або інші підсушують компоненти. Очищуючий тонік для зняття макіяжу краще замінити м'яким косметичним молочком. Не підходять сухій шкірі і всілякі пінисті засоби для вмивання або звичайне косметичне мило. Склади для вмивання у вигляді крему, не дають піни, не тільки дбайливо очищають суху шкіру, але одночасно пом'якшують її. Натуральне мило на основі обмиленних природних олій без використання ПАР (калієвого і натрієвого мила) теж цілком підійде.

Великі жорсткі гранули ексфоліант сухій шкірі не підходять, проте, процедури відлущування все ж потрібні. Вони проводяться не надто часто, в середньому, раз на тиждень або рідше, за допомогою делікатних засобів. Оптимальний варіант - ексфоліант на кремовій основі з дрібними круглими поліетиленовими гранулами, які не травмують тонку шкіру обличчя. Для більш глибокого очищення підходить салонна ультразвукова чистка.

Крем для щоденного догляду повинен зволожувати суху шкіру і захищати її від втрати вологи протягом дня. Оптимальний варіант - два крему: денний (легкої консистенції) і нічний (більш поживний і густий). Не варто підбирати крем за принципом «аби не стягувало». Після використання якісного крему зникає не тільки відчуття сухості. Шкіра стає м'якою, виглядає більш свіжої і, що найголовніше, вона як би наповнюється зсередини вологою, її тонус значно підвищується. На жаль, основна маса кремів за середньою ціною не дає такого ефекту.

Суха шкіра досить прихильно ставиться до ампульної косметиці і зволожуючим косметичним сироватка, але реакцію на кожне з коштів потрібно визначати самостійно. Краще підбирати такий засіб, який можна використовувати з основним кремом, так як застосування навіть зволожуючих і живильних шкіру складів на водній основі в якості самостійного засобу може привести все до тієї ж сухості і лущення.

Сухій шкірі потрібна додаткова підживлення. Живильні маски необхідно використовувати не рідше двох разів на тиждень. Непогано чергувати їх з масками для підвищення тонусу шкіри. Тональний засіб слід підбирати з додатковими зволожуючими компонентами, вітамінами і захисним фільтром від UF-променів.

Джерело: JustLady.Ru