Низький гемоглобін: як заповнити дефіцит заліза в організмі

11 Feb 2012

При зниженому гемоглобіні часто доктора прописують залізовмісні препарати, які досить швидко піднімають до норми рівень червоних клітин крові. Але деякі люди зайвий раз намагаються не приймати ліки. Тим більше тоді, коли ситуацію можна вирішити за допомогою народної медицини.

Отже, найпопулярнішими продуктами, які здатні допомогти в лікуванні анемії є: яблука, гранати, печінка, курага, волоські горіхи, сир, перепелині яйця, яловичина і морська капуста.

Гранатовий сік рекомендується пити двічі на день, але перед вживанням його потрібно розбавити водою в рівних пропорціях. Це необхідно для того, щоб не порушити підвищення кислотності.

Якщо говорити про горіхи, то буде цілком достатньо з'їдати по 3-5 ядерця в день. Прекрасно підвищує рівень гемоглобіну гречана або вівсяна молочна каша з додаванням кураги і меду.

Перепелині яйця - хороше джерело заліза. Їх потрібно вживати у відвареному вигляді.

Необхідно пам'ятати, що профілактика анемії - це в першу чергу повноцінний сон, збалансоване харчування і прогулянки на свіжому повітрі.

У боротьбі з низьким рівнем гемоглобіну в крові неоціненну допомогу надають різні настоянки, суміші та соки. Особливо ефективна настоянка з часнику. Його заливають спиртом, витримують близько трьох тижнів і приймають по 25 крапель тричі на день, додаючи в пів склянки молока.

Усуває недокрів'я сік яблук та буряків. Адже в ньому крім заліза ще міститься кальцій, фосфор, глюкоза, а також вітаміни С, В і Р.

Можна приготувати собі солодке ліки. Для цього необхідно змішати в рівній кількості родзинки, волоські горіхи, курагу, лимон і мед. І з'їдати вранці натще по 1 чайній ложці.

Пиво зі сметаною, шоколад, чорна ікра - прекрасні засоби для підвищення рівня червоних клітин в крові.

Потрібно розуміти, що сам по собі гемоглобін не може бути зниженим. Якщо таке сталося - це наслідок, а причини необхідно виявляти медичним шляхом. Крім того, народні методи лікування можуть допомогти тільки в тому випадку, якщо зниження гемоглобіну не суттєве, якщо ж його рівень нижче норми досить тривалий період часу, то впору приймати лікарські препарати.

Джерело: JustLady.Ru