Як позбутися від точок в очах

22 Jan 2012

Все частіше до офтальмологів звертаються пацієнти зі скаргами на чорні або білі крапки в очах. Причинами виникнення таких неприємностей можуть бути деструктивні зміни в склоподібному тілі ока. До них призводять судинні захворювання, цукровий діабет або порушення обміну речовин. Відмерлі клітини накопичуються в очах, тому що вони є своєрідним сховищем і саме тому з'являються плаваючі ниточки, чорні чи білі точки.

При появі чорних крапок не варто відразу лякатися і готуватися до оперативного або лазерному методу лікування. Серйозного приводу для занепокоєння немає, так як позбутися чорних крапок в очах можна без особливого лікування.

У першу чергу варто придбати в аптеці комплекс вітамінів групи «В» і будь-яке гомеопатичний засіб з підвищеним вмістом йоду. Приймати препарати слід щодня згідно інструкції, що додається. Разом з тим необхідно вести здоровий спосіб життя.

Але в будь-якому випадку до офтальмолога необхідно звернутися для огляду очного дна і більш детального обстеження. Лікар може виявити дистрофію або дрібні розриви сітківки, симптомом появи яких також є наявність чорних крапок в очах.

Білі крапки з'являються внаслідок серйозних порушень в організмі і часто супроводжуються болем і рясним сльозотечею. При цьому порушення не мають відношення до зорових органам. Найбільш часта причина - це синдром хребетної артерії і артеріальна гіпертензія.

Синдром хребетної артерії супроводжується білими мушками в очах і туманом. Виникає він на тлі остеохондрозу. При артеріальній гіпертензії білі крапки з'являються на тлі підвищення артеріального тиску, що супроводжується запамороченням, порушенням сну, швидкою стомлюваністю і головними болями.

Крім того, білі крапки можуть виникнути через дистрофічних процесів в міжхребцевого диска, тоді починається подразнення рецепторів і з'являється рефлекторний спазм артерії. Такі розлади виникають на тлі гострих головних болів, які локалізуються найчастіше в шийно-потиличній області і поширюються на область очей, лоба і вух.

Зв'язок між виникненням білих точок в очах і тривалою напругою м'язів шиї, а також незручним становищем під час сну чітко простежується, тому спати необхідно тільки на зручній низькій подушці і тривалий час не напружувати м'язи шиї.

Для того щоб точки в очах перестали турбувати, необхідно пройти повне обстеження і з'ясувати точну причину їх появи. Тільки після цього пройти повний курс лікування під наглядом лікаря.

Джерело: JustLady.Ru